Årets musikal "Jungelboken 2099"

Avgangselevene på musikk, dans og drama inviterer til musikalen Jungelboken 2099.

JUNGELBOKEN 2099 er basert på historien om Mowgli, skrevet av Rudyard Kipling. Vår versjon er dramatisert av Alexander Mørk-Eidem og hadde første gang premiere ved Det Norske Teater i 2008, og ble deretter spilt på Rogaland teater i 2010.

Historien finner sted i en byjungel hvor dyrene har tatt over, en gang i fremtiden. Dyrene er muterte versjoner av kjente figurer og typer i vårt samfunn, og historien er en allegori over vår samtid og fremtid. Dere kan forvente en underholdende, spennende, morsom, actionfylt og utadvendt forestilling, som vi tror publikum kommer til å elske. 

Å lage en forestilling på dette nivået er et stort løft for skolen og ikke minst for våre elever i Vg3. For mange blir dette et absolutt høydepunkt så langt i artistkarrieren. Erfaringene og minnene fra prosessen med å skape noe stort sammen tar elevene med seg resten av livet. Samtlige Vg3-elever ved MDD-linjen ved Stavanger katedralskole Bjergsted er medvirkende i produksjonen. 

Billetter kjøper du her!

Når: Spilles 24.-30. november 

Varighet: Cirka 2 timer 

Hvor: Stavanger katedralskole, Bjergsted, forestillingssalen.  

Adresse: Sandvigå 9 

Hjertelig velkommen!